top of page

Élőszóval – előadássorozat a népmeséről

Magunk és a világ okítására „Élőszóval, amit a népmeséről tudni kell” címmel online előadássorozatot indítottunk, amit bárki meghallgathat. Eddigi előadóink Kovács Marianna, egyesületünk elnöke, dr. Sándor Ildikó, dr. Raffai Judit és dr. Agócs Gergyely néprajzkutatók valamint Bumberák Maja mesemondó volt.

Az előadásokban hallottunk arról, hogy mit meséljünk, hogyan formáljuk szavainkat mondatainkat, hogyan fessünk képeket szavakkal… Hallottunk arról, hogy mi a mesemondás három aranyalmája, hogy a hagyományos mesemondók tudása hogy él tovább napjaink mesemondásában.

A sorozat keretében műhelyfoglalkozást tartott Pintér Zsolt, egyesületünk alelnöke és meghívott vendégként Heidi Dahlsveen mesemondó, illetve meghallgathattuk Fábián Éva csodállatos mesemondását is.

Terveink szerint az előadássorozatot a későbbiekben is folytatjuk az online térben.

16 megtekintés0 hozzászólás

Friss bejegyzések

Az összes megtekintése

Comments


bottom of page